Grand Champion Steer - Ted Evans Memorial
Reserve Champion Steer - Dave MacDonald Memorial
Grand Champion Heifer - Matt & Pam Tanner
Reserve Champion Heifer - Louis Dreyfus Ltd.
Grand Champion Cow/Calf - Landmark Feeds (Nutreco)
Reserve Champion Cow/Calf - Neil & Laurie Jamieson
Grand Champion Market Lamb - Orica Canada
Reserve Champion Market Lamb - DMC Transport Ltd.
Grand Champion Pen of Three - Weston Family
Reserve Champion Pen of Three - Friesz Family/Prairie Trail Farms Ltd.
Grand Champion Breeding Ewe - The Anderslinger’s
Reserve Champion Breeding Ewe - Kelly & Nancy Isley
Grand Champion Yearling Ewe - Lorne & Pat Miller
Reserve Champion Yearling Ewe - The Lefebvre Family
Grand Champion Senior Beef Showmanship - Gordon & Chris Bishop
Reserve Champion Senior Beef Showmanship - TriVee Transport Ltd.
Grand Champion Inter Beef Showmanship - Winters Family
Reserve Champion Inter. Beef Showmanship - Strathmore Vet Clinic
Grand Champion Junior Beef Showmanship - Graham & Michelle Harmeson
Reserve Champion Junior Beef Showmanship - Strathmore Vet Clinic
Grand Champion Senior Sheep Showmanship - Jake & Marilyn Gosling
Reserve Champion Senior Sheep Showmanship - McKinnon Farms
Grand Champion Inter. Sheep Showmanship - Reid & Becky Miller
Reserve Champion Inter. Sheep Showmanship - The McMurray Family
Grand Champion Junior Sheep Showmanship - Keith & Donna Gosling
Reserve Champion Junior Sheep Showmanship - KCI The Fence Guy (Nancy & Kelly Isley)
Grand Champion Senior Public Speaking - Wes & Daphene Miller Memorial
Reserve Champion Senior Public Speaking - Mike & Cori Saretsky
Grand Champion Intermediate Public Speaking - Concept Electric
Reserve Champion Intermediate Public Speaking - Western Financial Group - Langdon
Grand Champion Junior Public Speaking - Lantz Farms
Reserve Champion Junior Public Speaking - Max & Shawn Fritz
Grand Champion Senior Public Speaking-Presentation - The Kinley Family
Reserve Champion Senior Public Speaking-Presentation - South Calgary Periodontal Group
Grand Champion Intermediate Public Speaking-Presentation - The Lefebvre Family
Reserve Champion Intermediate Public Speaking Presentation - Lorne & Pat Miller
Grand Champion Junior Public Speaking Presentation - The Anderson Family
Grand Champion Senior Multi-Judging - MJ Walsh & kids
Reserve Champion Senior Multi-Judging - MJ Walsh & kids
Grand Champion Intermediate Multi-Judging - MJ Walsh & kids
Reserve Champion Intermediate Multi-Judging - MJ Walsh & kids
Grand Champion Junior Multi-Judging - MJ Walsh & kids
Reserve Champion Junior Multi-Judging - MJ Walsh & kids
Senior Beef Record Book - Lorne & Pat Miller
Intermediate Beef Record Book - Mathew McMullen
Junior Beef Record Book - Fred Mertz & Assoc.
Senior Sheep Record Book - Stone Valley Ranch Ltd
Intermediate Sheep Record Book - Canutel Services
Junior Sheep Record Book - Marilyn & Jake Gosling
Senior Multi Record Book - Lantz Farms
Intermediate Multi Record Book - Cleveland Ventures
Junior Multi Record Book - Stone Valley Ranch Ltd
Senior Efficiency - Constant Fire Protection Systems
Intermediate Efficiency - Carr Farms
Junior Efficiency - Bud Dugdale Memorial
Most Improved Member - Clayton Huggard Memorial
Sportsmanship - Tibi Busslinger
Closest Estimated Weight - Brent Dugdale/Costa Vida
Best Rate of Gain - Beef Bill & Peggy Brand Memorial
Best Rate of Gain - Sheep McKinnon Farms
Best Home Grown Animal - Beef Barry & Faye Gosling
Best Home Grown Animal - Sheep Jo Peep's Sheep
Grand Champion Photography - Richard & Brenda Kuryk
Reserve Champion Photography - Fred Mertz & Assoc.
Grand Champion Welding - Keith & Sue McMurray
Reserve Champion Welding - Reid & Becky Miller
Grand Champion Sewing - McMullen Family
Reserve Champion Sewing - George & Karen Szakaly
Cleaver Kids - Abby Gosling Ray & Myrna Wesolowski

Banners

Grand Champion Steer - Lone Star Tack & Feed
Reserve Champion Steer - Dave MacDonald Memorial
Grand Champion Heifer - Landmark Feeds
Reserve Champion Heifer - Hussin Seed Farms
Grand Champion Cow/Calf - ThreadLink
Reserve Champion Cow/Calf - GIT Performance Cattle
Grand Champion Market Lamb - Orica Canada
Reserve Champion Market Lamb - DMC Transport
Grand Champion Breeding Ewe - Jo Peep's Sheep
Reserve Champion Breeding Ewe - The Anderslingers
Grand Champion Pen of Three - The Hopp Family
Reserve Champion Pen of Three - Friesz Family/Prairie Trail Farms Ltd
Grand Champion Photography - KL Bobcat Services
Reserve Champion Photography - Success with Horses/Natural Performance Hoof Care
Grand Champion Welding - Keith & Sue McMurray
Reserve Champion Welding - Barrett Veterinary Practice
Grand Champion Sewing - Chinook Country Growers
Reserve Champion Sewing - Hellavang Consulting & Ventures
Grand Senior Beef Showmanship - Lorne & Pat Miller
Grand Inter Beef Showmanship - Concept Electric
Grand Junior Beef Showmanship - Matt & Pam Tanner
Grand Senior Sheep Showmanship - The Winkler Family
Grand Inter. Sheep Showmanship - The Meier Family
Grand Junior Sheep Showmanship - Richard & Brenda Kuryk

 

ATB Strathmore

Barrett Veterinary Practice
Barry and Faye Gosling
Bev Busslinger and Ray Anderson
Bill & Peggy Brand Memorial
Bill McClelland
Bob Swan
Boris Agahzadzh
Bud Dugdale Memorial
Canutel Services
Carr Farms
Chinook Country Growers
Clayton Huggard Memorial
Cleveland Ventures Ltd.
Compton Petroleum

Concept Electric
Connie Challice
Constant Fire Protection Systems
Cori Saretsky
Cory Gooch
Costa Vida
Crop Production Services-High River
Dave and Rayanna Tanner
Dave MacDonald Memorial
DMC Transport Ltd.
DMP Construction Management Ltd.
Domestic Import Auto Body
Dynagra
Erin McDonnell and Shelia Bryant
Federal Metals
Fred Mertz & Assoc.
Friesz Family/Prairie Trail Farms Ltd.
George & Karen Szakaly
Gerry Isley
GIT Performance Cattle
Gordon & Chris Bishop
Gosling Enterprises Ltd.
Graham & Michelle Harmeson
Great West Kenworth
Heather MacLean
Heidi Tofsrud
Helix Controls
Horse Drawn Rides for all Occasions
Howard Airth
Hussin Seed Farms
Image Property / Korrie & John Beck
John Kerr-Ansonia Properties
Jordon Deeg
K.L. Bobcat Service Ltd
Karen Tsang
Karen Wright
Kathy and Stephen Patey
Keith & Sue McMurray
Kellie Cartwright
Kelly McMullen
Ken Friesz

Kolten Kuryk
Landmark Feeds
Lantz Farms
Lone Star Tack and Feed
Long Tower Engineering
Lorne and Pat Miller
Louis & Marilyn Cleveland
Louis Cleveland
Louis Dreyfus Ltd.
Marci Girling-McPeak
Marjorie Lang
Matt & Pam Tanner
Matt McMullen
Max & Shawn Fritz
McKinnon Farms
McMullen Family
Mike & Cori Saretsky
Nancy McFadyen
Neil & Laurie Jamieson
Orica Canada
Parke Inspection and Consulting
Pat & Lorne Miller
Pauline Walker
Ray & Myrna Wesolowski
Richard & Brenda Kuryk
Richard Kuryk
Richardson Pioneer
Rita Evren
Safety First
Sarah Linde
Sean Stratton and Rhonda Smith
Stone Valley Ranch Ltd.
Strathmore Vet Clinic
Sue Lefebvre
Susan Peterson
Target Air Spray
Ted Evans Memorial
Terra Velde Farms
The Bud Dugdale Memorial
The Gosling Family
The Ted Evans Memorial
The Weston Family
Thread Link Tibi Busslinger
Trevor Lamb-Three Streams Engineering
Triton Land Services
TriVee Transport Ltd.
Trudy Ross
Viterra Ag Center – Balzac
Walter Kemble
Wanda Hellevang/ Hellevang Consulting & Ventures Ltd
Weed Lake Beef and Gerry Isley
Wes & Daphene Miller Memorial
Western Financial - Langdon
Weston Family
You 1st Enterprises Ltd.